سوالات متداول ثبت اطلاعات در سامانه شرکت‌های دانش‌بنیان

۱- چه مداركي به صورت اسكن شده جهت تكميل اطلاعات لازم است؟

پاسخ: مدارك لازم براي ارسال از طريق سامانه در جدول زير آورده شده است:

۲- شرکت‌­هاییکه اطلاعات محصولات و قراردادهای آنها نظامی یا محرمانه می­‌باشد، به چه صورت می‌­توانند وارد پروسه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان گردند؟

پاسخ: شرکت‌هایی که اطلاعات آنها محرمانه یا نظامی می­‌باشد به هیچ وجه نباید اطلاعات خود را در سامانه reg.daneshbonyan.ir وارد کنند و باید با مرکز مشاوره دانش‌­بنیان (۸۳۵۳۴-۰۲۱) یا دبیرخانه کارگروه تماس بگیرند تا راهنمایی لازم انجام شود.

۳- آیا برای تحویل اسناد و دریافت مشاوره امکان مراجعه حضوری به مرکز شرکت­‌ها و موسسات دانش‌بنیان وجود دارد؟

پاسخ: نیازی به تحویل اسناد به صورت حضوری به مرکز شرکت­‌ها و موسسات دانش­‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود ندارد و مشاوره تنها از طریق تلفن­‌های اعلام شده مرکز مشاوره “۰۲۱۸۳۵۳۴”صورت می‌­پذیرد.

۴- اگر شركت برخي از شرايط اجباري (ستاره‌دار) مورد نظر در سامانه را نداشت چگونه عمل كند؟

پاسخ: ساير اطلاعات لازم را وارد كرده و ذخيره كند. هر زمان موفق به احراز شرايط مورد نظر شد، به سامانه برگشته و اطلاعات خود را كامل كند.

۵- در صورتی که شرکت به هر دلیلی قصد تغییر شماره همراه خود را داشته باشد، چه اقدامی باید صورت پذیرد؟

پاسخ: پس از تماس با مرکز مشاوره دانش‌­بنیان (۰۲۱۸۳۵۳۴) لازم است اطلاعات تکمیلی در مورد شرکت خود ارائه دهد تا در صورت صحت اطلاعات ارائه شده توسط فرد، هویت وی بعنوان رابط شرکت احراز گردد و پس از آن شماره همراه شرکت تغییر می‌­یابد.

۶- در قسمت ورود اطلاعات شرکت که ورود اطلاعات مدیر مالی الزامی است، آیا می­توان مدیر عامل شرکت را به عنوان مدیر مالی نیز معرفی کرد؟

پاسخ: بله بلامانع است. مدیر مالی شرکت می‌­تواند مدیر عامل باشد.

۷- در صورت تغییر آدرس شرکت، به چه صورت می­‌توان دبیرخانه را از این امر مطلع نمود؟

پاسخ:  شرکت می­‌تواند در هر مرحله‌­ای آدرس و شماره تلفن جدید را در کارتابل خود در بخش«پرونده شرکت» فرم «محل استقرار» وارد و ذخیره نماید.

۸- شرکت­‌ها پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات چه روندی را طی می­‌کنند؟

پاسخشرکت پس از تکمیل اطلاعات و ارسال نهایی، در مرحله بررسی اولیه قرار می­‌گیرد، در صورت عدم وجود مشکل در مدارک، پرونده شرکت به کارگزار ارزیابی مربوطه ارجاع می‌­شود. فرآیند ارزیابی از مرحله ارجاع به کارگزار تا تعیین تکلیف شدن پرونده شرکت، به طور متوسط ۳ ماه به طول می‌‌انجامد، اگر نتیجه نهایی ارزیابی پس از گذشت زمان ۳ ماه، به شرکت متقاضی اطلاع­رسانی نگردید، شرکت می‌­تواند از طریق مرکز مشاوره دانش‌بنیان (۰۲۱۸۳۵۳۴) از روند پرونده خود مطلع گردد.

در تمامی این مراحل، هر گونه تغییری در وضعیت شرکت ایجاد شود، از طریق پیامک و همچنین از طریق ارسال پیام به کارتابل شرکت (در قسمت آرشیو درخواست‌­های ارسالی سامانه)، اطلاع رسانی خواهد شد. در صورتی که مدارک شرکت دچار مشکل و نقص باشد، موارد اصلاحی به شرکت از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد.

۹-آيا اطلاعات ارسال شده به كارگروه قابل اصلاح مي­‌باشد؟

پاسخ: تا پيش از تكميل اطلاعات و ارسال كليه اسناد مورد نياز، امكان ذخيره‌سازي اطلاعات وارد شده و تكميل آن در دفعات بعدي وجود دارد. اما پس از تكميل اطلاعات و تأييد ارسال نهايي آن توسط متقاضي، اطلاعات وارد شده مبناي ارزيابي و قضاوت خواهد بود و تا زمان انجام ارزيابي‌ها و اعلام تأييد يا عدم تأييد شركت، قابل اصلاح نیست.

شرکت‌های متقاضی جهت ثبت شرکت دانش‌بنیان و دریافت مشاوره در زمینه دانش‌بنیان، می‌توانند با شماره ۰۲۱۸۶۰۸۸۶۰۲ و یا ۰۹۹۰۹۹۹۲۱۰۳ تماس حاصل نمایند.